Canlı Casino

Pokerde Kart Üstünlüğü

Poker oyunu oyuncuların en iyi 5’liyi oluşturmaya çalıştığı bir online kart oyunudur. Bu oyunu güvenli olarak sunan online kumarhane siteleri içerisinde sorunsuz olarak oynayabilirsiniz. Poker oynayabilmek için oyundaki kart sıralamasını bilmeniz şarttır. Pokerde kart üstünlüğü hangi elde öğrendikten sonra sorun yaşamadan poker oynamaya başlayabilirsiniz.

Pokerde El Sıralaması

Poker oyununda el sıralaması oldukça önemlidir. Oyun içerisinde el sıralaması nedir, kartlar nasıl dizilir, hangi el kazandırır gibi soruların yanıtlarına yazımız içerisinden kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Pokerde el sıralamanız diğer oyuncularda yüksekse oyunun kazananı olursunuz. Oyundaki el sıralaması şu şekildedir;

  • Royal Flush
  • Straight Flush
  • Four Of A Kind
  • Full House
  • Flush
  • Straight
  • Three of a Kind
  • Two Peer
  • Pair
  • High Card

Pokerde Royal Flush Eli Nedir?

Poker oyununda Royal Flush eli en güçlü eldir.  Floş Royal olarak da bilinen bu kart dizilimi sizi galibiyete götürebilecek olan en önemli dizilimdir. Eğer elinizde Royal Flush dizilimi varsa masada bütün rakiplerinizin batmasına sebep olabilirsiniz. Bu  kart kombinasyonuna örnek bir diziliş olarak A, K, Q, J, 10 kart gruplarını gösterebiliriz.

Aynı cinsten kartların bir araya gelmesi ile oluşan Royal flush eli aynı zamanda Absolute Nuts yani tam çılgın el olarak da bilinir. Bu el sizi poker oyununda galibiyete götürebilecek olan en önemli eldir. Pokerde kart üstünlüğü olan bu el sayesinde rakiplerinizin çiplerini toplayarak oyunun kazananı olabilirsiniz.

Pokerde Straight Flush Eli Nedir?

Poker oyununda en değerli ikinci kart kombinasyonu da Straight Flush elidir. Floş olarak da bilinen bu kart kombinasyonu aynı kart grubunun sıralı dizilişi ile oluşturulur. Maça 10, Maça 9, Maça 8, Maça 7, Maça 6 kartları ile oluşturulan bir el Straight Flush elidir.

Eğer poker masasında bu elden daha değerli bir el oluşturan oyuncu yoksa oyunun kazananı siz olursunuz. Bu nedenle de Floş Royal kart diziliminden sonra gelen en önemli kart dizilimi Straight Flush elidir. Pokerde kart üstünlüğü Royal Flush daha sonrasında ise Straight Flush yani Floş olarak devam eder.

Pokerde Full House Eli Nedir?

Pokerde en çok merak edilen ellerden bir tanesi de Full house ya da Full olarak bilinen eldir. Bu el neredeyse her poker masasında oyuncuların rakiplerini yenmek için oluşturduğu orta halli bir kart kombinasyonudur. Poker oyununda en yüksek 4. Kart kombinasyonu olarak tanınan full house eli A, A, A, K, K veya 7, 7, 5, 5 şeklinde oluşturulur.

Pokerde High Card Eli Nedir?

Pokerde kart üstünlüğü en düşük olan el ise High Card yani yüksek karttır. Bu kart dizilimi aynı zamanda 5 benzemez olarak da bilinir. Yüksek kart dizilimi birbirinden farklı 5 kartın bir araya gelmesi ile birlikte oluşur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu